ПИБ ще пласира нови акции за 200 млн. лева
С това банката ще изпълни препоръките на ЕЦБ за капитализиране
.jpg)
Източник: Първа инвестиционна банка
Първа инвестиционна банка ще увеличи капитала си с до 200 млн. лв., след като Комисията по финансов надзор днес потвърди проспекта ѝ за първично публично предлагане на нова емисия акции. Емисията е в размер до 40 000 000 броя обикновени, поименни, безналични, свободнопрехвърляеми акции с право на глас, с номинална стойност 1 лев и емисионна стойност 5 лева всяка една. КФН вписа посочената емисия акции, която е в процес на емитиране, в регистъра на публичните дружества и други емитенти на ценни книжа.
Заедно с Инвестбанк ПИБ беше сред финансовите институции, при които миналогодишните стрес тестове на Европейската централна банка показаха недостиг на капитал при утежнения сценарий. В началото на април Инвестбанк обяви, че е изпълнила плана си за капитализиране с осигуряване на €52,8 млн.
С пласирането на новата емисия ПИБ ще изпълни на 100% и последната препоръка на Европейската централна банка, обясняват от институцията.
Абонирай се!
Абонамент за списание BGlobal може да заявите:-във фирма &bd...